Jakiś czas temu powstało coś, co jeszcze niedawno było tylko marzeniem wielu. Marzeniem, by móc być częścią nabożeństwa, zlotu czy konferencji nie tylko słuchając, ale również oglądając budujące kazania, wykłady, świadectwa i inne materiały filmowe, szczególnie wtedy, kiedy zmuszeni jesteśmy pozostać w domu. Jezus powiedział w Ew. Mat. 4, 4, że „człowiek żyje, dzięki każdemu słowu, które pochodzi od ust Boga”. Dlatego powstał właśnie taki projekt, by dać potrzebującym chleb również w taki sposób. Ten chleb to prawdziwe życie. Nie tylko dla tych, którzy schorowani leżą w swoich łóżkach nie mogąc aktywnie uczestniczyć w spotkaniach, na których głosi się Dobrą Nowinę, ale właśnie ta Ewangeliczna telewizja internetowa daje możliwość poczuć, że można się karmić takim chlebem każdego dnia. Rz 8:28 „Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru”. Dzięki takim słowom wierzymy, że Bóg jest z nami tworząc ten projekt a jego błogosławieństwo objawia się chociażby poprzez wasze miłe słowa, które do nas piszecie. Daje nam to również siłę, motywację i poczucie, że to, co czynimy jest dobre. Niech to, co oglądacie przynosi przede wszystkim Jemu chwałę a wam wszystkim zbudowanie. „łaska Pana naszego niech będzie z wami wszystkimi amen” 
Peter N.

„Ewangelia.tv” to strona ze starannie wybranymi nagraniami. Powstała po to, by uświadamiać ludziom, że Dobra Nowina przedstawiona na kartach Biblii dotyczy najrozmaitszych aspektów naszego życia. Wszak Słowo Boże jest w stanie nauczyć nas mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Gdyż „wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.” 2 Tm 3:15-17. Ono daje nadzieję wszystkim, którzy w tym przesiąkniętym materializmem świecie stawiają sobie poważne, filozoficzne pytania i szukają na nie zadowalających i sensownych odpowiedzi.

„e.tv” jest prywatną inicjatywą praktykujących chrześcijan, którzy chcą wszystkich zainteresowanych ludzi zapoznać z ewangelią naszego Pana Jezusa Chrystusa. Idea tworzenia telewizji chrześcijańskiej powstała z mojego pragnienia głoszenia ewangelii ludziom. Wszystko zaczęło się od obsługi technicznej nabożeństw i rejestracji kazań na kasety audio. Zawsze fascynował mnie proces tworzenia i nagrywania muzyki, więc postanowiłem zdobyć odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Ukończyłem dwuletni, multimedialny kurs w zakresie obsługi kamery, montażu obrazu i rejestracji dźwięku. Z biegiem czasu zrozumiałem jednak, że samo nagrywanie muzyki nie zaspokaja w całości mojej potrzeby głoszenia Dobrej Nowiny. Pewnego razu do Berlina przyjechał David G., który zachęcał mnie do rozpowszechniania Słowa Bożego poprzez telewizję. Jego idea bardzo mi się spodobała. Wkrótce potem spotkałem się z osobami zainteresowanymi tego typu działalnością i zacząłem nagrywać rozmaite programy telewizyjne. Po kilku latach zapragnąłem zająć się tym profesjonalnie. Postanowiłem stworzyć nową grupę, z którą teraz przygotowuję i nagrywam wszelkiego rodzaju materiały ewangelizacyjne - kazania, dyskusje, wykłady, koncerty i świadectwa. Współpracujemy z różnymi ludźmi, bo przecież każdy, niezależnie od charakteru i wykształcenia, posiada rozliczne talenty dane mu przez Stwórcę. Wspólnymi wysiłkami i z Bożym błogosławieństwem możemy osiągnąć naprawdę wiele. Pragniemy, by nasza internetowa telewizja trafiła do wszystkich ludzi spragnionych nauk Jezusa Chrystusa, ponieważ w tych materialistycznych czasach wiele osób szuka także wartości duchowych. Nasza inicjatywa ma charakter ponadwyznaniowy. Unikamy fanatyzmu, polemik, uprzedzeń i podziałów, dążymy bowiem do chrześcijańskiej jedności w głoszeniu uniwersalnych i wciąż aktualnych nauk biblijnych. Swoją działalność pragniemy finansować z dobrowolnych składek. Za wszystko dziękujmy przede wszystkim Bogu, który wysłuchuje każdą szczerą i płynącą z serca modlitwę. Niech się dzieje Jego wola w całym naszym życiu i każdym przedsięwzięciu.Jarek C.

Każdy ma swoją własną, indywidualną drogę do Boga i wszyscy posiadamy określone dary i talenty, możemy je wykorzystywać rozmaicie, dobrze lub źle. Poznałem Boga prawie dwadzieścia lat temu jako dorosły już człowiek. Pełen entuzjazmu postanowiłem się ochrzcić i przyłączyć do Kościoła. Przez te wszystkie lata starałem się w miarę możliwości uczestniczyć w dziele głoszenia ewangelii jako mówca, autor artykułów i tłumacz. We współczesnym świecie idea tworzenia internetowej, chrześcijańskiej telewizji jest znakomitym sposobem edukacji i ewangelizacji. Cieszę się, że mam możliwość uczestniczyć w tym projekcie. 
Sławek P.